Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams – nauja mokomoji priemonė

  • vsat mokymai2
  • vsat mokymai

Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, vykdydama Išorės sienų fondo dalies Specialiosios tranzito schemos 2013 m. metinės programos lėšomis finansuojamą projektą Nr. ISF13/3.5.3.1-1.5, ,,Valstybės sienos apsaugos tarnybos personalo mokymai ” su komunikacijos agentūra „Point Media” sudarė sutartį dėl mokomojo filmo “Oro ir antžeminių pajėgų sąveika”) gamybos, skirto Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų supažindinimui su jungtinių operacijų priemonėmis ir koordinavimo būdais.

Mokomoji priemonė palengvins naujų pareigūnų pažintį su pasienyje vykdomomis operacijomis, leis atnaujinti žinias jau dirbantiems pareigūnams. Filme „Oro ir antžeminių pajėgų sąveika” rodomi autentiški tikrų operacijų ir mokymu metu filmuoti vaizdai, pateikiamos išsamios instrukcijos kaip valstybės sienos apsaugos pareigūnams palaikyti ryšį operacijų metu su orlaivio įgula.
Atvykus sraigtasparniui pareigūnai negali elgtis bet kaip. Reikia laikytis specialių taisyklių kaip prieiti, įlipti į orlaivį, kaip užtikrinti tiek savo, tiek kolegų maksimalų saugumą. Taip pat reikia mokėti tinkamai parinkti nusileidimo aikštelę orlaiviui, koordinuoti operaciją kad antžeminės pajėgos ir orlaivio įgula pasiektų optimaliausią rezultatą.
Mokomojo filmo kūrimo metu komunikacijos agentūros filmavimo komanda vyko į pasienio kontrolės punktus, kuriuose vyko pareigūnų mokymai ir operatoriai galėjo užfiksuoti koordinuotos operacijos eigą. „Tai buvo unikali patirtis – galėjome išbandyti naują įrangą, skirtą fiksuoti vaizdą orlaivio akimis”, – sako mokomąjį filmą režisavęs komunikacijos agentūros „Point Media” vadovas Šarūnas Jasiukevičius.

Comments are closed.